Return to site

Zapotrzebowanie na opony Ultra High Performance

opony zimowe

Koncepcja oponUltra-High-Performance lub opon UHP, które są powszechnie określane jako oponydo dużych prędkości. Tradycyjnie było to bardziej omawiane przy okazjiomawiania opon letnich, ale teraz dostępne są również opony zimowe, które są UHP. W przypadku opon letnichoferta została poszerzona, ponieważ wielu producentów produkuje je do gamyszybkich samochodów. Pojazdy o wysokich osiągach są bardziej popularne wEuropie Środkowej, głównie ze względu na to, że drogi pozwalają na wyższe prędkości niż na przykład w krajach skandynawskich.   

Dziękiniemieckiej autostradzie, która zezwala na niektóre części bez ograniczeńprędkości, konieczne staje się, aby samochody o dużej mocy były dopasowane doodpowiednich opon z indeksem prędkości, który odpowiada prędkości, z jakąmożesz jechać. Jazda z prędkością przekraczającą indeks prędkości opon może prowadzić do nagrzewania się opon, co może prowadzić do wybuchu opony. Dlatego musisz sprawdzić indeks prędkości swoich opon, jeśli masz samochód sportowy o wysokich osiągach, ponieważ jazda z oponami o zbyt niskim indeksie prędkości może być niebezpieczna, jeśli jedziesz szybciej niż indeks prędkości. Nagromadzenie ciepła w oponach może spowodować pęknięcie opony.   

Jeśli chodzi osezon zimowy, nie każdy chce jeździć zimą swoimi sportowymi samochodami. Częstodzieje się tak w przypadku samochodów o sportach ekstremalnych, takich jakFerrari, Lamborghini i Bugatti, żeby wymienić tylko kilka. Wiele marek myślało,że stworzyło wersje SUV-ów swoich samochodów, które łączą wysokie osiągi z możliwością jazdy nawet w warunkach zimowych, więc coraz więcej decyduje się na korzystanie z tych samochodów w sezonie zimowym.   

W sezonie zimowymmusisz wyposażyć swój pojazd w opony zimowe UHP, które poradzą sobie zarówno zdużymi prędkościami, jak i wyzwaniami zimowej pogody. Muszą mieć dobrąprzyczepność w zimie i nadal mieć dobre osiągi przy dużych prędkościach nasuchych autostradach z dużą prędkością. Jeśli prowadzisz SUV-a, musisz upewnić się, że mają odpowiedni rozmiar, aby pasował do SUV-a. Jeśli Twój SUV jest hybrydą, musisz upewnić się, że opony są zalecane do użytku w pojeździe elektrycznym, ponieważ są cięższe, więc musisz się martwić o indeks prędkości. Być może będziesz musiał również wziąć pod uwagę nośność.   

W przypadku oponUHP musisz upewnić się, że sprawdzasz również zużycie opon, aby wiedzieć, kiedymusisz wymienić opony na nowy komplet, a kiedy będziesz musiał je obracać.Często zmieniasz opony podczas zmiany opon letnich na zimowe, ale być możebędziesz musiał to robić częściej, w zależności od zużycia opon. Zaleca się obracanie, gdy zauważysz różnicę w zużyciu większą niż 2-3 mm. Jeśli zauważysz, że głębokość bieżnika jest mniejsza niż 4 mm, zaleca się wymianę wszystkich opon na nowy komplet w celu uzyskania optymalnych osiągów.   

Aby uzyskaćwięcej informacji na temat opon UHP zarówno letnich, jak i zimowych, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/