Return to site

Opony letnie premium na sezon letni

 

nokian wetproof

Opony letnie są pierwotnie uważane za opony uniwersalne na ciepłe dni, co oznacza, że ​​mogąbyć używane przez cały rok w ciepłych miejscach. Składają się z mieszanekgumowych, które tolerują szeroki zakres temperatur, pamiętając, że nie sądopuszczone do użytku zimowego. Mają doskonałą przyczepność dzięki miękkiejmieszance gumowej, która trzyma się drogi. Oznacza to, że nawet w letnie upały będziesz miał dobrą przyczepność na drodze. W wielu obszarach Europy mogą być używane przez cały rok, ponieważ na wielu obszarach nie ma zimowej pogody. Jeśli jednak mieszkasz w rejonie, w którym panuje zimowa pogoda, lepiej będzie, jeśli wybierzesz nowe opony całoroczne zatwierdzone do użytku zimowego lub zmienisz je na dedykowane opony zimowe na sezon zimowy. Powodem jest to, że ta sama mieszanka gumowa, która sprawia, że ​​opony letnie są świetne latem i łagodniejszymi porami roku, zapewniając doskonałe wyczucie drogi, nie wytrzymuje temperatur znacznie poniżej zera.   

Istnieje wieleprzykładów dobrych opon letnich, które mogą być używane przez całe lato i w innychporach roku. Opony takie jak Nokian Wetproof zapewniają luksusowe osiągi do szybkiejjazdy przez cały rok. Oferują precyzyjne właściwości jezdne i zaawansowanetechnologie, co czyni je doskonałym wyborem dla samochodów o wysokich osiągach.Opony letnie eliminują potrzebę stosowania dedykowanych opon letnich, ponieważ postępy we wzorach bieżnika i mieszankach gumowych zapewniają większą stabilność, doskonałe prowadzenie nawet przy dużych prędkościach na ostrych zakrętach. Latem radzą sobie lepiej niż opony całoroczne.   

Opony NokianWetproof wykorzystują „polerowane rowki”, aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronęprzed aquaplaningiem na mokrych drogach, jak podczas letnich deszczy; zawszemożna wskoczyć na aquaplaning. To główny powód wypadków w lecie. Polerowanerowki” pomagają usunąć wodę z powierzchni między drogą a oponą, ponieważ zwiększają prędkość przepływu wody, zapobiegając w ten sposób aquaplaningowi. Opony starają się również przechowywać jak najwięcej wody w bieżniku. Prędkość, z jaką jeździsz, oraz głębokość bieżnika stają się bardzo ważne w określaniu ich zdolności do zapobiegania aquaplaningowi.   

Opony NokianWetproof to dobry wybór do jazdy latem dzięki nowemu wzorowi bieżnika z„rowkami narożnymi”, które zapewniają dodatkowe wsparcie dla lepszegoprowadzenia na zakrętach i zmiany pasa ruchu. Opona przez cały czas zachowujezrównoważony i logiczny kontakt z nawierzchnią, zapewniając w ten sposób luksusowe osiągi. Specjalna mieszanka gumy klinczowej minimalizuje hałas toczenia, a dynamiczna mieszanka bieżnika zwiększająca przyczepność poprawia przyczepność na mokrej nawierzchni i oszczędza paliwo.   

Sprawdź głębokośćbieżnika, aby upewnić się, że Twoje opony są w dobrym stanie i zmieniaj jemiędzy sezonami, gdy zmieniasz opony zimowe. Obrót zapewnia równomierne zużyciei poprawę stabilności podczas jazdy. Będzie to ważne zarówno podczas jazdy nasuchej, jak i mokrej nawierzchni. Pamiętaj, aby zmienić opony na zimowe, zanim spadnie śnieg przed zimą.   

Więcej informacjina temat opon letnich można znaleźć na stronie https://www.nokiantyres.pl/