Return to site

Dlaczego prędkość ma tak duży wpływ na Twoje bezpieczeństwo

opony letnie

Kiedy jeździsz,prędkość zawsze będzie ważną kwestią. Dla posiadaczy samochodów sportowychprędkość staje się rzeczą naturalną i jednym z powodów zakupu tego typupojazdu. W szybkim pojeździe wszystko jest przystosowane do dużych prędkości.Masz opony samochodowe, które radzą sobie z dużymiprędkościami. Masz hamulce, które radzą sobie z dużymi siłami i potrzebnądodatkową siłą hamowania. Masz zawieszenie, które może utrzymać samochód w równej pozycji podczas pokonywania zakrętów i współpracuje z oponami, aby utrzymać samochód na drodze.   

Jazda z dużąprędkością oznacza, że ​​automatycznie wydłużasz drogę hamowania, aby samochódmógł się całkowicie zatrzymać. Oznacza to, że masz większe prawdopodobieństwowypadku. Lepsze opony mogą zapewnić krótszą drogę hamowania, ale będą dłuższeniż jazda z mniejszą prędkością. Ryzyko aquaplaningu wzrasta również, jeśli jeździsz na oponach letnich w mokre dni.   

Kilku producentówprodukuje bardzo dobre opony letnie i opony zimowe klasy premium UltraHigh Performance (UHP) przeznaczone do mocnych samochodów. Masz m.in. NokianTyres, które mają oponę Nokian Snowproof P, która jest przeznaczona dla mocnychsamochodów, które chcą jeździć szybko zimą, szczególnie w Europie Środkowej.Następnie mają oponę Nokian Powerproof stworzoną na lato, kiedy chcesz kontynuować jazdę z dużymi prędkościami.   

Latempotrzebujesz ochrony przed aquaplaningiem, a zimą świetnej przyczepności izapobiegania aquaplaningowi w mokre zimowe dni. Zarówno w przypadku oponzimowych, jak i letnich potrzebujesz doskonałej przyczepności, kontroli istabilności podczas jazdy z dużą prędkością, z doskonałym wyczuciem podczas zmiany pasa i pokonywania zakrętów, niezależnie od warunków pogodowych. Musisz jednak dostosować prędkość do warunków pogodowych. Świetne opony nie sprawiają, że stajesz się niewidzialny, a mimo to musisz przestrzegać praw fizyki i szanować niebezpieczne warunki, które mogą być spowodowane złą pogodą.   

Kiedyzainwestowałeś dużo pieniędzy w potężny samochód sportowy, musisz równieżupewnić się, że dopasujesz do niego opony, które poradzą sobie z dużymiprędkościami, nie ryzykując wybuchu i zapewniając osiągi i bezpieczeństwo,których szukasz podczas jazdy sportowej samochód. Ponieważ większość samochodów będzie wyposażona w opony letnie, będziesz musiał dopasować te z oponami zimowymi, jeśli chcesz używać samochodu sportowego również zimą. Nie wszyscy się na to decydują i mają inny pojazd, którego używają w miesiącach zimowych, a samochód sportowy wyprowadzają tylko na miesiące letnie. Ponieważ w Europie Środkowej temperatury są łagodniejsze, wielu woli używać swoich mocnych samochodów w miesiącach zimowych, a następnie opon zimowych. Kiedy pogoda na to pozwala, nadal możesz bezpiecznie jeździć z dużą prędkością.     

Więcej informacjina temat opon UHT do użytku przy dużych prędkościach można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/