Return to site

Opony całoroczne mają wyraźne zalety w Europie Środkowej

opony calorocznei

 Jeśli mieszkasz wEuropie Środkowej, wybór opony całorocznej ma kilka wyraźnych zalet. Głównym tegopowodem jest to, że temperatura jest często bardziej nieprzewidywalna. Trudniejjest zarządzać samymi oponami letnimi lub kombinacją opon letnich izimowych. Jeśli w ciągu roku nie ma warunków zimowych, poradzisz sobie zoponami letnimi w swoim pojeździe. Jeśli masz jakieś warunki zimowe i chceszdalej korzystać z pojazdu, musisz mieć zatwierdzoną opcję opon do użytku zimowego.   

Pogoda i Twojenawyki jazdy będą dyktować wybór opon. Jeśli masz długie i czyste zimy, opony zimowe zawsze będą najlepsze pod względem osiągów ibezpieczeństwa. Jednak przy nieprzewidywalnych warunkach pogodowych oponycałoroczne mogą stanowić lepszą i wygodniejszą opcję radzenia sobie w warunkachletnich i zimowych. Możesz też używać tego samego zestawu przez cały rok i niemartwić się o terminowe zmiany opon, aby osiągnąć najlepsze bezpieczeństwo i osiągi.   

Dzięki oponomcałorocznym zawsze będziesz mieć opony, które poradzą sobie z warunkamipogodowymi. Może to poprawić bezpieczeństwo podczas jazdy, tak jakbyś miałopony letnie i miał nieoczekiwane opady śniegu, będziesz w niebezpieczeństwie,jeśli spróbujesz prowadzić. Przy nieprzewidywalnej pogodzie może się to zdarzyć częściej, niż możesz sobie wyobrazić, a jeśli nie możesz wtedy korzystać z pojazdu, będzie to bardzo niewygodne. Będzie jeszcze gorzej, jeśli nadal będziesz korzystał z pojazdu i ryzykował swoim i innym prowadzeniem pojazdu. Zawsze powinieneś zostawić samochód, jeśli masz złe opony i nie ryzykować jazdy z oponami, które nie są zatwierdzone do takich warunków. Dlatego większość wypadków zdarza się, gdy zmienia się pogoda. Pojazdy mają zamontowane niewłaściwe opony.   

Wybierając oponycałoroczne, musisz upewnić się, że wybierasz opony premium, które mająfantastyczne właściwości zarówno w zimnych, jak i ciepłych warunkachpogodowych. Tworzenie opon, które mogą być bezpieczne przez cały rok, nie jestłatwe, a także muszą przejść rygorystyczne testy, aby uzyskać symbol Alpine (3PMSF) na ścianie bocznej. To jest to samo, co opony zimowe. Zapewni to, że dobrze spisują się na śniegu i lodzie. W przypadku właściwości letnich możesz użyć unijnej etykiety opony, aby uzyskać dobre wskazanie, jak dobrze się sprawują.   

W przypadku oponcałorocznych najważniejszymi elementami są to, jak dobrze sprawdzą się namokrej nawierzchni w ciepłych porach roku oraz jak dobrze sprawdzą się naśniegu i lodzie w zimnych warunkach. Załóżmy, że zapewniają one wszystkim dobrąwydajność i bezpieczeństwo. W takim przypadku będziesz mieć bezpieczną alternatywę w porównaniu do zmiany opon letnich na zimowe i ryzykując niepoprawne ustawienie rozrządu i prawdopodobnie wysokie zużycie opon zimowych. Dzieje się tak, ponieważ opony zimowe zużywają się nadmiernie w ciepłe dni, ponieważ kierowcy powinni używać ich w niskich temperaturach.   

Więcej informacjina temat opon całorocznych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/