Return to site

Ulewny letni deszcz może być niebezpieczny

opony

Ulewny letni deszcz może być jednym z najbardziejniebezpiecznych warunków podczas letniej jazdy. Wiosną i jesienią zimowa pogodamoże się opóźnić lub mogą wystąpić warunki zimowe, które będą bardziej niebezpieczne niż letni deszcz. Jeśli masz deszcz ze śniegiem i próbujeszjeździć na letnich oponach, możesz być w wielkim niebezpieczeństwie,próbując poruszać się po tych warunkach z letnimi oponami. To, co sprawia, że ​​ulewny letni deszcz jest tak niebezpieczny, to fakt, że może on doprowadzić do utraty kontaktu opon pojazdu z nawierzchnią drogi, co potocznie nazywa się aquaplaningiem.

Aquaplaning występuje, gdy opony nie są w stanie usunąć warstwy wody z nawierzchni drogi,dzięki czemu opona może pozostać z nią w kontakcie. W oponach zastosowano różnetechnologie poprawiające przepływ wody w bieżniku i jego zdolność do wypychania wody na boki. Opony wykorzystają inną technologię rowków, aby odprowadzać wodę na boki, gromadzić wodę w bieżniku i przepychać ją szybciej przez rowki dzięki technologii polerowanych rowków.

Prędkość negatywnie wpływa na zdolność opony dowypychania wody na boki, zmniejszając prędkość samochodu; możesz szybkozmniejszyć ryzyko aquaplaningu. Ponadto, mając opony z dobrą głębokością rowków, pozwalasz im zatrzymać więcej wody w bieżniku, zmniejszając ryzyko takiego zdarzenia. Znaczenie głębokości bieżnika jest jednym z powodów, dla których po osiągnięciu głębokości bieżnika wynoszącej 4 mm zawsze trzeba zmieniać opony na nowe. 4 mm to poziom progowy, przy którym ryzyko znacznie wzrasta poniżej tego poziomu. Niska głębokość bieżnika zwiększa również drogę hamowania, więc będziesz potrzebować dłuższej długości, zanim będziesz mógł całkowicie zatrzymać pojazd.

Upewnij się, że zmieniasz opony również co roku, kiedyzmieniasz opony zimowe. Rotacja wyrównuje różnice w zużyciu i zapewnia, że​​wszystkie opony mają podobną przyczepność podczas jazdy po mokrych drogach. Tasama głębokość bieżnika na wszystkich czterech pozycjach opon zapewni, że samochód nie będzie nadsterowny ani podsterowny. Podczas jazdy w mokrychwarunkach chcesz mieć pewność, że masz optymalną kontrolę i stabilność.

Często słyszy się o poważnych wypadkach latem, a wiele znich jest spowodowanych przez bardzo ulewny letni deszcz, a pojazdy jeżdżą zezbyt dużą prędkością lub mają zużyte opony, które powodują ich awarie. Ponieważ te wypadki są zwykle bardzo poważne, ponieważ kierowca traci kontrolę nad swoimi pojazdami, należy wykonać proste pomiary zapobiegawcze, aby ich uniknąć. Kupuj dobre opony premium, które zapobiegają aquaplaningowi i są wyposażone w najnowsze technologie. Musisz konserwować opony i upewnić się, że wiesz, kiedy należy je obrócić i zmienić na nowy komplet, gdy opony są zużyte.

Więcej informacji na temat znaczeniaposiadania odpowiednich opon latem można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/