Return to site

Ciche opony to lepszy wybór dla pojazdów elektrycznych

opony

Jeśli masz pojazdelektryczny lub hybrydę, chcesz mieć pewność, że wybierasz opony o niskimpoziomie hałasu. Podczas jazdy usłyszysz odgłosy opon toczących się po drodze,a hałas będzie narastał wraz z prędkością. Jeśli masz np. Opony zimowe zkolcami, możesz to usłyszeć nawet z nowszymi, bardziej miękkimi i cichszymi kolcami. Jeśli masz silnik spalinowy, możesz nie przejmować się hałasem, ponieważ hałas silnika będzie dominujący, szczególnie przy dużych prędkościach. Jednak w przypadku pojazdu elektrycznego o bardzo niskim poziomie hałasusilnika elektrycznego hałas powodowany przez opony staje się bardziej dominujący, a to, co wcześniej nie przeszkadzało, może stać się problemem.

Wybierając oponydo samochodu elektrycznego lub hybrydy, wybierasz opony o bardzo niskim oporzetoczenia i niskim poziomie hałasu. Niski opór toczenia sprawi, że z każdym ładowaniem będziesz mógł jechać dalej, a opony wytrzymają dłużej. Samochody elektryczne powodują większe zużycie opon niż samochody z silnikiem spalinowym, więc wyższe zużycie można zniwelować, mając bardzo niski opór toczenia. Dzięki częstszym obrotom opon można wydłużyć żywotność opon.

Hałas wytwarzanyprzez opony można znaleźć na etykiecie opony UE, aby ułatwić porównanie opon.Opór toczenia można również znaleźć, sprawdzając zużycie paliwa. Niski opór toczenia oznacza niskie zużycie paliwa, co w przypadku pojazdu elektrycznego oznaczałoby, że z każdym ładowaniem można jechać dalej, a opony wytrzymają dłużej. Wysokie zużycie opon w samochodach elektrycznych jest spowodowane większą masą pojazdu i wyższym momentem obrotowym, który powoduje zużycie, ponieważ opony będą miały początkowy poślizg podczas ruszania z miejsca.

Porównując hałasopon na etykiecie opony, powinieneś być w stanie znaleźć opony letnie, które mają niski poziom hałasu, i połączyć je zoponami, które również mają dobrą ocenę paliwa. Dodając również informacje ztestów opon do nowych opon letnich przeprowadzonych przez magazynymotoryzacyjne, powinieneś być w stanie wybrać opony premium, które dadzą Ci zarówno bardzo niskie opory toczenia, jak i niski poziom hałasu. Chcesz też mieć pewność, że uzyskasz pożądane osiągi od swoich opon. Ponieważ opony są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa samochodu podczas jazdy, należy je starannie dobierać. Kiedy zmieniasz opony na zimowe, kluczowy jest również moment zmiany na opony zimowe, ponieważ nie chcesz jeździć na oponach letnich wwarunkach zimowych.

Hałas opon możestać się stosunkowo wysoki i wpływać na komfort jazdy; ponadto wysoki poziomhałasu przez długi czas ekspozycji może spowodować poważne uszkodzenie słuchu.Dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór opon i najlepiej przeprowadzić jazdę próbną na swoim pojeździe przed ich zakupem.

Więcej informacjina temat cichych opon odpowiednich do pojazdów elektrycznych można znaleźć nastronie: https://www.nokiantyres.pl/