Return to site

Prawdziwy test opon letnich na mokrej nawierzchni

opony letnie

Podczas jazdylatem w warunkach letnich jazda po suchych drogach asfaltowych jestnajłatwiejsza do opanowania, podczas gdy ulewny letni deszcz może szybko przekształcić go w trudne sytuacje. Dlatego musisz upewnić się, że wybrane przez Ciebie opony letnie zapewnią Ci bezpieczeństwo w takich warunkach.Jazda ze złymi oponami samochodowymi, oponami o małej głębokości bieżnika lub oponami, które nie mają dobrych właściwości na mokrej nawierzchni, może stać się bardzo niebezpieczna.

Kiedy wybierasznowe opony letnie, powinieneś sprawdzić na etykiecie opon UE, co mówi oprzyczepności na mokrej nawierzchni. Przyczepność na mokrej nawierzchni wskazuje, jak szybko możesz zatrzymać samochód na mokrym asfalcie, więc im krótszy dystans możesz doprowadzić do całkowitego zatrzymania pojazdu, tym lepiej unikniesz wypadków zimą. Etykieta UE na oponach może być przydatna, gdy chcesz porównać osiągi różnych opon latem. Wspominam o lecie, ponieważ testy etykiet opon przeprowadzane są w temperaturach, w których opony letnie powinnybyć używane, a nie w zakresie temperatur dla opon zimowych.

Zdolność dobezpiecznej jazdy w niebezpiecznych warunkach poprawia ogólne bezpieczeństwo.Kiedy napotkasz mokre drogi, droga hamowania wydłuży się, zwiększającprawdopodobieństwo wypadku. Samochód jest również bardziej podatny na aquaplan i utratę kontroli. Utrata kontroli z powodu aquaplaningu w znacznym stopniu przyczynia się do wypadków, które zdarzają się latem, a do największych w przypadku silnych opadów deszczu. Głównym powodem jest to, że prędkość jest zbyt duża, a opony nie są w dostatecznym stanie. Głębokość bieżnikajest zużyta lub jakość opon jest gorsza.

Dla własnegobezpieczeństwa, swojej rodziny i innych osób zawsze wybieraj opony, które sąbezpieczne i dobrze się zachowują w warunkach, z którymi będziesz się mierzyć.Upewnij się również, że będziesz odpowiednio konserwować opony, aby upewnićsię, że ciśnienie w oponach jest prawidłowe, głębokość bieżnika jest odpowiednia i że obracasz opony między sezonami lub kiedy jest to konieczne. Wszystkie te zapobiegawcze pomiary zapewnią dłuższą żywotność opon. Musisz wtedy upewnić się, że wiesz, kiedy wymienić opony na nowy. Rotacja opon zapewni, że będziesz mógł zmienić wszystkie cztery opony jednocześnie, tak abyś miał taką samą przyczepność we wszystkich czterech pozycjach. Musisz także upewnić się, że masz w pojeździe odpowiednie opony, aby nie jeździć z oponami zimowymi.

Próbując znaleźćnowe opony do swojego pojazdu, pamiętaj, aby zawęzić wyszukiwanie do kilkukandydatów. Gdy już to zrobisz, powinieneś porównać je z etykietą opon UE, abyupewnić się, że wybrane opony mają dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni, anajlepiej również niskie zużycie paliwa, co również wpływa na zużycie opon, gdzie będą trwać dłużej i zużywaj po drodze mniej paliwa, aby zaoszczędzić pieniądze.

Więcej informacjina temat opon o doskonałych właściwościach na mokrej nawierzchni i zapobieganiuaquaplaningowi można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/