Return to site

Ulewny jesienny deszcz może łatwo doprowadzić do wypadków

opony letnie

 

Jesienna jazdamoże być pięknym przeżyciem ze wszystkimi zmieniającymi się kolorami. To takżedla nas kierowców niebezpieczny okres jazdy, ponieważ często mamy do czynieniazarówno z ulewnym jesiennym deszczem, jak i pewnymi okresami zimowymi. Przyciepłych i suchych warunkach pogodowych przeniesiesz się z jednych z najłatwiejszych warunków jazdy, jakimi są lato. Od czasu do czasu możesz mieć letni deszcz, który często jest szczytem wyzwań.   

Kiedy nadchodzijesień, warunki charakteryzują się bardziej niestabilną pogodą, a potencjalnienawet niektórymi okresami zimowymi. Wyzwań jest wiele; będziesz mieć zarównospadki temperatury, zmniejszenie widoczności ze względu na krótsze dni idłuższe noce, jak i bardziej niestabilną pogodę. Prawdopodobnie doświadczysz więcej deszczu, a ulewny jesienny deszcz może łatwo doprowadzić do aquaplaningu. Prawdopodobieństwo aquaplaningu wzrasta, jeśli opony sązużyte, co oznacza, że ​​opony zbliżają się do lub poniżej zalecanej głębokości bieżnika. Ponieważ faktycznie tracisz kontrolę nad samochodem podczas aquaplaningu, ponieważ opony nie mają już kontaktu z nawierzchnią drogi.   

Nie powinieneśczekać z zakupem nowych opon, zwłaszcza że jedziesz w trudniejsze warunkijazdy. Gdy zbliżasz się do głębokości bieżnika 4 mm, czas na wymianę opon nanowy komplet. Od tego momentu właściwości opony drastycznie spadają. Twojadroga hamowania będzie dłuższa, co utrudni uniknięcie wypadku. Warto również postarać się o zakup pełnego kompletu opon i wykorzystać rotację opon przez cały okres ich eksploatacji, aby zużywały się w tym samym tempie.   

To sprawia, że​​jesień staje się wyraźnie trudniejszymi warunkami jazdy niż letnia pogoda.Nawet jeśli niedługo zmienisz opony zimowe, jeśli Twoje opony letnie są zużyte, powinieneśjuż teraz kupić nowy komplet opon letnich. Pomoże Ci to zachować bezpieczeństwo i uniknąćwypadków jesienią, a nie musisz zaczynać lata od szukania nowych opon, ponieważwtedy będziesz mieć prawie zupełnie nowy komplet opon.   

Opony letnie sąprzeznaczone na suche i mokre warunki, więc deszcz nie jest taki zły, jeślimasz dobrej jakości opony. Powinieneś jednak dostosować jazdę do warunkówpogodowych i odpowiednio zmniejszyć prędkość. Jeśli zwolnisz, szansa naaquaplaning drastycznie się zmniejszy. Należy również monitorować temperaturę i odpowiednio wcześnie zmienić opony na zimowe. Opony zimowe są lepsze niż opony letnie, gdy temperatura spada poniżej zera stopni Celsjusza.   

Upewnij się, żezawsze masz opony premium wysokiej jakości, które są w dobrym stanie i mająwystarczającą głębokość bieżnika. Poprawi to Twoje bezpieczeństwo niezależnieod pory roku, w której jeździsz. Pamiętaj, aby również zmienić opony na zimoweprzed nadejściem zimy i szanuj ulewny deszcz, ponieważ może on prowadzić do aquaplaningu.   

Więcej informacjina temat opon na jesień znajdziesz na: https://www.nokiantyres.pl/ 

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly