Return to site

Jazda po środkowoeuropejskich drogach zimowych i najlepsze do tego opony

opony zimowe

 

Jazda w EuropieŚrodkowej zimą wymaga posiadania odpowiednich opon dla regionu. Nawet jeślipodróżujesz tylko przez Niemcy lub Polskę do innego kraju, nie możeszprzejechać, jeśli masz opony zimowe z kolcami. Będzie to poważny problem podczaspodróży między dwoma krajami, które na to pozwalają, ale musisz przejechaćprzez Niemcy lub Polskę, aby dostać się do tego kraju. Jazda dookoła możeprowadzić do dużego odchylenia. Zarówno Niemcy, jak i Polska zakazały stosowania opon z kolcami, więc zimą musisz mieć opony bez kolców. Jeśli policja zatrzyma Cię z oponami z kolcami, zostaniesz ukarany grzywną i zakaz kontynuowania jazdy do czasu wymiany opon. Spowoduje to duże opóźnienia i zwiększy koszty podróży.   

Zgodnie zwiększością przepisów, jeśli nie masz śniegu lub lodu, możesz sobie poradzić zoponami letnimi. Bezpieczniej jest zmienić opony nadedykowane, a tym samym przeznaczone na zimę. Dlatego należy zmieniać, gdytylko temperatura spadnie poniżej zera, ponieważ wtedy opony zimoweprzewyższają opony letnie. W Niemczech i Polsce masz dwie opcje opon. Jedną z opcji jest zmiana opon letnich na zimowe w miarę zbliżania się chłodów, a następnie powrót na opony letnie pod koniec sezonu zimowego.   

Inną opcją jestwybór opon całorocznych, z których można korzystać zarówno latem, jak i zimą.Pozwala to na bezpieczną jazdę każdego dnia niezależnie od pogody. Jest toidealne rozwiązanie dla Twojego samochodu rodzinnego, w którym chcesz miećoptymalne bezpieczeństwo podczas jazdy. Możesz jednak nie chcieć zakładać ich w swoim samochodzie sportowym, a jeśli to zrobisz, prawdopodobnie zechcesz zmienić je latem na oponę letnią o bardzo wysokich osiągach. Pozwala to w pełni wykorzystać możliwości samochodu sportowego pod względem osiągów. Jeśli nie jeździsz swoim sportowym samochodem zimą lub nie masz nic przeciwko temu, aby nie jeździć nim, gdy pogoda jest zła, możesz po prostu pozostawić opony letnie.   

Jeśli mieszkasz wmiejscu z dużą ilością śniegu i długim sezonem zimowym, zaleca się zmianę oponletnich i zimowych w zależności od pory roku, aby zapewnić najlepsze osiągi wsezonie zimowym i letnim. Opony są tak ważne dla bezpieczeństwa jazdy, żezawsze najlepiej jest montować w samochodzie optymalną opcję opon.   

Z oponami zkolcami musisz najpierw przejechać trochę ostrożnie pierwsze 500 km, aby kolcesię założyły. Następnie należy sprawdzić opony, aby upewnić się, że nie mawięcej niż 25% różnicy w gęstości kolców między oponami. Odwiedź eksperta odopon, jeśli nie masz pewności i uważasz, że nie masz wystarczającej przyczepności, jakiej można oczekiwać od opon z kolcami.   

Więcej informacjina temat opon zimowych dla Polski i Niemiec na stronie: https://www.nokiantyres.pl/ 

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly