Return to site

Sposoby na poprawę jazdy latem

Opony letnie

Istnieje kilkasposobów na poprawę jazdy latem. Musisz upewnić się, że samochód jest w dobrymstanie, a następnie upewnić się, że opony są bezpieczne w prowadzeniu.Pojazd będzie musiał mieć dobrze działające amortyzatory, a także hamulce muszązostać sprawdzone przez centrum serwisowe, aby upewnić się, że działająprawidłowo. Dzięki sprawnym hamulcom i amortyzatorom jazda będzie płynna.Następnie musisz upewnić się, że opony są również w dobrym stanie.   

Opony muszą byćwolne od uszkodzeń, ponieważ jazda z oponami, które mogą ulec uszkodzeniu iwybuchnąć podczas jazdy, nie jest bezpieczna. Opony powinny również miećgłębokość bieżnika większą niż 4 mm, aby mogły zapewnić wystarczającąprzyczepność, drogę hamowania, przyczepność na mokrej nawierzchni i zdolnośćzapobiegania aquaplaningowi. Wszystko to są ważne właściwości dla osiągów ibezpieczeństwa jazdy. Oznacza to, że gdy zejdziesz poniżej 4 mm, musisz wymienić wszystkie cztery opony na nowy komplet. Chcesz to osiągnąć, aby wszystkie cztery opony były wymieniane w tym samym czasie. Obracając opony, wyrównujesz różnice w zużyciu, które może wynikać z różnego zużycia między przednią i tylną parą opon.   

Opony będą miałyduży wpływ na osiągi Twojego samochodu i pozwolą na osiągnięcie zamierzonychosiągów bez poślizgów i utraty kontroli. Dlatego musisz mieć opony premium.Opony muszą być napełnione, aby miały prawidłowe ciśnienie w oponach. Jest topotrzebne, aby móc zapewnić zamierzone działanie. Opony premium mają zwykledłuższą żywotność, więc nie musisz cały czas kupować nowego zestawu.   

Musisz równieżmieć odpowiednie opony na sezon letni, które w większości przypadków są oponamiletnimi. Opony letnie zapewniają najlepsze osiągi latem i świetniezapobiegają aquaplaningowi, gdy masz bardzo mokre drogi lub ulewny deszcz. Będąrównież miały dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni, którą można znaleźć naetykiecie opony UE w celach informacyjnych. Latem możesz jeździć również na oponachcałorocznych, ponieważ w danym sezonie możesz używać tylko jednego kompletuopon.   

Dla większości znas, innych osób, zwykle zmieniamy opony zimowe po zakończeniu sezonu zimowego, a następniewracamy na opony letnie, gdy zbliża się sezon letni. Czas zmiany ma ogromneznaczenie, ponieważ nie chcesz skończyć z letnimi oponami w samochodzie, a nadrogach jest już śnieg. Następnie, po zniknięciu śniegu i rozpoczęciu wiosny, chceszponownie zmienić opony na letnie i możesz ponownie wykonać powyższe czynności,aby ponownie poprawić jazdę latem.     

Aby uzyskaćwięcej informacji na temat różnych opon do jazdy latem, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/