Return to site

Unikaj latania dla większego bezpieczeństwa w całej Europie

oponach całorocznych

Z obecnymiograniczeniami dotyczącymi latania, a także ograniczeniami wjazdu w niektórychkrajach, może być wygodniej prowadzić samochód zamiast latać. Lato to zawszedobry czas na jazdę, a kiedy masz samochód, możesz zatrzymać się i odwiedzićmiejsca po drodze. To może sprawić, że będzie fajniej. A ponieważ cena jest prawie taka sama, jeśli zatankujesz samochód pasażerami, możesz zmniejszyć koszt na osobę, tankując samochód.   

Zanim wyruszysz wdłuższą podróż, sprawdź, czy Twój samochód i opony są w dobrym stanie. Musiszupewnić się, że opony letnie mają dobrą głębokość bieżnika. Możesz takżejeździć na oponach całorocznych, ale to samo dotyczy ich. Gdy jużzapełnisz samochód ludźmi i bagażami, czas zatrzymać się przy pierwszej stacjibenzynowej i sprawdzić ciśnienie w oponach. Niskie ciśnienie w oponach możesprawić, że podróż będzie bardzo kosztowna, ponieważ zwiększa zużycie paliwa i oponyszybciej się zużywają. Powinieneś również sprawdzić aktualną głębokość bieżnika, a jeśli masz prawie 4 mm, lepiej kupić nowy komplet opon na swoją podróż. Sprawdź również, czy opona rezerwowa jest w dobrym stanie i czy jest w niej wystarczająca ilość powietrza.   

Powinieneśrównież sprawdzić, czy wszystkie światła działają, w tym światła hamowania.Napełnij płyn do wycieraczek i sprawdź olej. Po sprawdzeniu, możesz wyjść,wiedząc, że samochód i opony są w dobrym stanie. W zależności od tego, jakdaleko jedziesz, warto sprawdzać ciśnienie w oponach od czasu do czasu, kiedy i tak zatrzymujesz się po paliwo, aby upewnić się, że ciśnienie nadal jest zgodne z zalecaną wartością. Ciśnienie również będzie się zmieniać wraz z temperaturą, więc jeśli jeździsz między obszarami, w których występują duże różnice temperatur, warto od razu sprawdzić ciśnienie.   

Warto odrobićpracę domową przed wyjazdem, aby wiedzieć, jak dojechać tam, gdzie chceszjechać, a także sprawdzić, czy są jakieś miejsca, w których warto sięzatrzymać. Następnie umieść te informacje w systemie nawigacji samochodu, abybyć przygotowanym i po opuszczeniu pojazdu skoncentrować się na jeździe. Brak stresu jest ważny podczas jazdy, ponieważ sprawia, że ​​stajesz się gorszym kierowcą.   

Sprawdź również,czy ubezpieczenie obejmuje wszystkie kraje, do których będziesz podróżować i comusisz mieć w samochodzie. Samochód powinien być również wyposażony w kamizelkęfluorescencyjną i trójkąt ostrzegawczy, gdyby coś się stało. Jeśli następnieplanujesz jeździć zimą, ważne jest, aby wiedzieć, że opony zimowe z kolcami nie są dozwolone w każdym kraju i że w niektórych krajach może być konieczne założenie łańcuchów śniegowych w samochodzie. Prowadzenie badań się opłaca.   

Aby uzyskaćwięcej informacji na temat opon, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/