Return to site

Zalety i wady unijnej etykiety na opony

opony

 Etykieta UE naoponę znajduje się na każdej oponie sprzedawanej w UE. Wskazuje wartościzużycia paliwa na podstawie oporów toczenia opon, copowoduje, że samochód zużywa więcej paliwa. Możesz również zobaczyć przyczepnośćna mokrej nawierzchni w oparciu o drogę hamowania, a następnie hałas opon.Ponieważ są one testowane w wysokich temperaturach, są bardziej reprezentatywnedla opon letnich niż zimowych. Opony zimowe powinny być testowane w minusowychstopniach, więc przyczepność na śniegu lub lodzie byłaby tutaj bardziejistotna.   

Etykieta UE naopony, pomimo swoich ograniczeń, jest świetna i stanowi dużą wartość dodanąprzy wyborze opon. Musisz jednak zdać sobie sprawę, że ma to swojeograniczenia. Ma na celu dodawanie informacji, ale nie dostarcza informacji okrytycznych decyzjach. Jeśli potrzebujesz dobrego zestawu opon letnich,zaczniesz sprawdzać, jak dobrze spisują się na mokrej i suchej nawierzchni. Byćmoże trzeba będzie również sprawdzić, czy nadają się do pojazdu elektrycznegolub hybrydowego. Po ustaleniu kilku kluczowych kryteriów dotyczących oponinformacje zawarte na etykietach opon w UE dodadzą wartości w ostatecznym procesie wyboru.   

W przypadku oponzimowych bardzo ważne jest, aby wybrać opony optymalne do tego, do czego sąpotrzebne. Musisz zacząć od tego, jeśli zamierzasz kupić opony z kolcami lubbez kolców, na które mogą mieć wpływ lokalne przepisy. Pomagają w tym magazynymotoryzacyjne, ponieważ podczas testów opon można dowiedzieć się, która oponawygrywa testy. Mają tendencję do testowania wielu różnych popularnych opon imają różne kategorie.   

Masz równieżopony całoroczne, które sprawdzą się zarówno w warunkach letnich, jak izimowych. Etykieta UE sprawdza się całkiem dobrze w przypadku oponcałorocznych, ponieważ są one przeznaczone do pracy w całym spektrumtemperatur. A przyczepność na mokrej nawierzchni będzie ważna, gdy będziesz ichużywać w okresie letnim. Testy opon powinny dać wskazówkę, jak dobrze sprawdząsię w zimowych warunkach na lodzie i śniegu.   

Niezależnie odtego, jakiej opony szukasz, zawsze powinieneś upewnić się, że kupujesz oponypremium o wysokiej jakości. Opony premium mają tę zaletę, że będą miały niższeopory toczenia, co na unijnej etykiecie opony widać jako mniejsze zużyciepaliwa. Zaletą niskich oporów toczenia jest również to, że mają one mniejszezużycie, dzięki czemu faktycznie działają dłużej. Oba te czynniki sprawiają, żeróżnica w cenie jest uzasadniona w stosunku do tańszych dostępnych opon.   

Opony wytrzymajądłużej, jeśli utrzymasz ciśnienie powietrza na odpowiednim poziomie. Musiszrównież obracać opony między wymianami opon, a jeśli używasz opon całorocznych,musisz obracać opony co najmniej dwa razy w roku, a być może częściej, jeślimasz elektryczny pojazd hybrydowy.   

Aby uzyskaćwięcej informacji o tym, jak najlepiej korzystać z unijnej etykiety opon,odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/ 

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly