Return to site

Opony na każdą pogodę do użytku zimowego

opony zimowe

Jeśli chcesz mieć komplet opon na każdą pogodę do użytku zimowego, musisz upewnić się, że mają one ten sam symbol „płatka śniegu z trzech szczytów górskich”, jak dedykowane opony zimowe. Ten symbol oznacza, że ​​zostały zaprojektowane i zatwierdzone do użytku w warunkach zimowych. Opony na każdą pogodę mają zatem przewagę nad oponami letnimi, które twardnieją w niskich temperaturach i nie są zalecane na zimowe warunki pogodowe. Opony całoroczne pozwalają na założenie jednego kompletu opon przez cały rok, bez konieczności wymiany opon między sezonem letnim a zimowym. Eliminuje to również potrzebę przechowywania drugiego kompletu opon w garażu lub na stacji obsługi opon.

Dzięki oponie na każdą pogodę możesz bezpiecznie jeździć po śniegu, błocie pośniegowym i lodzie, ponieważ zapewniają doskonałą przyczepność i sterowność. Opony na każdą pogodę są wykonane z bieżnika składającego się z pośredniej mieszanki gumowej, która zapewnia doskonałą przyczepność w każdych warunkach drogowych. W rzeczywistości są rodzajem hybrydy opon zimowych i letnich, dzięki czemu są idealne na wszystkie pory roku. Dlatego w zimnych porach roku, kiedy drogi są oblodzone, zaśnieżone i mokre, sprawdzają się równie dobrze jak w pozostałych porach roku.

Dodatkowo unikalny wzór bieżnika z rowkami skutecznie usuwa śnieg, błoto pośniegowe i wodę z opony, zapewniając doskonałą przyczepność i niezawodne prowadzenie w każdych warunkach, chroniąc w ten sposób przed aquaplaningiem. Aquaplaning może również wystąpić, gdy topnieje śnieg, a na drodze pojawia się błoto pośniegowe. Może to zapewnić odporność na aquaplaning zarówno podczas ulewnego deszczu, jak i topniejącego lodu i śniegu. Pozwala to na utrzymanie właściwego kontaktu z drogą oraz zapewnia stabilność potrzebną do bezpiecznej i wygodnej obsługi pojazdu.

Opony na każdą pogodę to jedyne opony, które mogą być używane przez cały rok, jeśli zimy w Twojej okolicy są surowe. Jeśli w okolicy, w której mieszkasz, nie ma warunków zimowych, opony letnie można używać przez cały rok. Zimą opony na każdą pogodę przewyższają opony letnie, ponieważ opony letnie nie są zalecane na zimę. Liczne innowacje w oponach całorocznych i letnich sprawiły, że oba modele radzą sobie równie dobrze w pozostałych trzech porach roku. Poczyniono również wiele postępów w oponach na każdą pogodę, aby uczynić je bardziej ekonomicznymi dzięki obniżeniu oporu toczenia opon. Pomaga to uczynić je bardziej ekologicznymi, zmniejszając ich ślad węglowy w miarę obniżania emisji CO2.

Jeśli masz opony letnie i masz warunki zimowe, musisz mieć opony zimowe, które zakładasz przed pierwszym śniegiem i zdejmujesz je po zakończeniu zimy. Zapewni to najlepszą wydajność i bezpieczeństwo przez cały rok. Zaletą opon na każdą pogodę jest zatem wygoda polegająca na tym, że nie trzeba zmieniać opon między sezonami i zawsze jesteś gotowy do jazdy niezależnie od warunków pogodowych i nagłych zmian. Więc nawet jeśli trochę zrezygnujesz z osiągów, mogą być bezpieczniejszą opcją na obszarach o bardziej niestabilnej pogodzie.

Więcej informacji na temat opon na każdą pogodę można znaleźć na stronie https://www.nokiantyres.pl/