Return to site

Dlaczego opony zimowe przewyższają zimą inne opcje opon

opony zimowe

Nie ma wątpliwości, że najlepsze osiągi w trudnych warunkach zimowych zapewniają dedykowane opony zimowe. Dotyczy to zarówno opon z kolcami, jak i bez kolców. Dzieje się tak, ponieważ ich specjalistyczny bieżnik i mieszanka gumy nie muszą iść na kompromis w innych porach roku i są specjalnie przystosowane do śniegu i lodu oraz ujemnych temperatur. Opony z kolcami zapewniają również dodatkową przyczepność, która przydaje się na lodzie. Kraje w Europie mają różne przepisy dotyczące opon zimowych, dlatego ważne jest, aby zapoznać się z przepisami dotyczącymi kraju, w którym mieszkasz, a także, jeśli planujesz podróżować, musisz przyjrzeć się krajom, które będziesz odwiedzać lub przez które będziesz jeździć.

 

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, będzie również różnica w tym, kiedy zmienić opony na zimowe, ponieważ w niektórych krajach zima zaczyna się już w październiku. Należy pamiętać, że ogólne wskazania dla opon zimowych są wtedy, gdy temperatura spada blisko zera. Dzieje się tak, ponieważ specjalna mieszanka gumowa opon zimowych jest w stanie zachować miękkość nawet w chłodne dni. A co z oponami z kolcami? Cóż, w zasadzie są kraje, w których kolce są używane, podczas gdy inne zezwalają na używanie tylko opon bez kolców na swoich drogach, więc jeszcze raz ważne jest, aby znać przepisy obowiązujące w kraju, w którym mieszkasz. Opony zimowe poprawią trakcję, hamowanie i sterowność, a dzisiejsze opony zimowe nie są zaprojektowane tak, aby zachowywały się tylko w zaśnieżonych warunkach, ale działają również lepiej na zimnej, suchej nawierzchni. Dużą wadą opon zimowych jest jednak konieczność wymiany opon po zakończeniu sezonu zimowego. Dzieje się tak, ponieważ opony zimowe nie są przeznaczone do użytku w innych porach roku, ale w okresie zimowym i krajach obowiązują przepisy ograniczające używanie opon z kolcami po określonych terminach. W przypadku wszystkich opon zimowych należy ich używać tylko w sezonie zimowym, a następnie zmieniać je na opony letnie na cieplejsze miesiące.

 

Kupując nowe opony zimowe do samochodu, ważne jest, aby zakupić pełny zestaw czterech opon, ponieważ pomoże to zachować kontrolę i stabilność pojazdu. Dzieje się tak, ponieważ jeśli masz różną przyczepność na tylnej lub przedniej osi, samochód będzie nadsterowny lub podsterowny, co utrudni kontrolę. Zawsze staraj się zachować podobną przyczepność we wszystkich czterech pozycjach, co jest również jednym z powodów, dla których ważne jest, aby obracać opony w ciągu roku.

 

Niezależnie od tego, czy zainwestujesz w opony z kolcami, czy bez kolców, poradzisz sobie w najtrudniejszych zimowych warunkach, a jeśli mieszkasz na obszarze o surowych zimach, nie zawiedziesz się na ich osiągach? Jeśli nie chcesz zmieniać opon zimowych na opony zimowe, możesz rozważyć opony na każdą pogodę, ponieważ posiadają one również symbol „płatka śniegu z 3 szczytów górskich” 3 PMSF- oznaczający ich użycie w trudnych warunkach zimowych. Jeśli w okolicy, w której mieszkasz, panują łagodne zimy, może wystarczyłaby nawet opona na każdą pogodę, a wtedy można by było jeździć przez cały rok.

 

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly