Return to site

Co wziąć pod uwagę kupując opony samochodowe do elektrycznego lub hybrydowego

opony

Pierwszą rzeczą do rozważenia przy zakupie opon samochodowych do dowolnego pojazdu jest upewnienie się, że wiesz, jakiej opony potrzebujesz. Potrzebujesz opon letnich, zimowych lub na każdą pogodę? Jeśli potrzebujesz opon, które będą pasować do pojazdu hybrydowego lub elektrycznego, to różnica między nimi a zwykłymi pojazdami z silnikami spalinowymi. Zarówno pojazdy hybrydowe, jak i elektryczne są wyjątkowe, ponieważ są cięższe niż tradycyjne pojazdy, co sprawia, że ​​przyczepność i trakcja są jeszcze ważniejsze, ponieważ dodatkowa waga wymaga dłuższej drogi hamowania. Dobrym pomysłem jest również kupowanie opon premium od marek opon, które produkują opony, które są zalecane do użytku w pojazdach hybrydowych i elektrycznych.

Ponadto Ty, ale także z firmy o solidnej świadomości ekologicznej. W końcu ludzie, którzy chcą kupić samochody hybrydowe lub elektryczne, zwykle dbają o środowisko. Firma produkująca opony Nokian Tyres była pierwszą fabryką opon na świecie, która uzyskała certyfikat środowiskowy BS7750, a także posiada certyfikat środowiskowy ISO 14001. Poza tym do produkcji opon używa wyłącznie oczyszczonych olejów - żadnych toksycznych lub rakotwórczych chemikaliów. Nokian Tyres oferuje opony zimowe, letnie i na każdą pogodę do szerokiego zakresu zastosowań, szczególnie polecane do pojazdów hybrydowych lub elektrycznych.

Jeśli zdecydowałeś się na opony na każdą pogodę, to Nokian Weatherproof jest zalecana do pojazdów hybrydowych lub elektrycznych. Łączą w sobie bezkompromisowe osiągi, doskonałą przyczepność przez wszystkie pory roku, jednocześnie umożliwiając niezawodne prowadzenie bez względu na prognozę. Dobrze sterują zarówno na asfalcie, jak i na zaśnieżonej i mokrej nawierzchni, zapewniając przewidywalną przyczepność w każdych warunkach pogodowych przez cały rok. Został zaprojektowany z wieloma nowymi innowacjami, takimi jak ciężkie lamele bloków bieżnika, aby umożliwić maksymalny kontakt z nawierzchnią, aby zwiększyć przyczepność na śniegu i błocie pośniegowym, a „Groove Lifts” na blokach bieżnika zapewnia, że ​​opona zachowuje się w kontrolowany i stabilny sposób również na suchych drogach. Wypolerowane rowki skutecznie usuwają wodę i błoto pośniegowe, zapewniając skuteczną ochronę przed aquaplaningiem.

Wybierając oponę na każdą pogodę do pojazdu elektrycznego lub hybrydowego, ważne jest, aby szukać opon zalecanych specjalnie do pojazdów hybrydowych lub elektrycznych, aby mieć pewność, że opony mają właściwości dostosowane do ich specjalnych potrzeb, mając na uwadze różnice między pojazdem tradycyjnym a pojazdy elektryczne lub hybrydowe. Inwestując w oponę na każdą pogodę, taką jak Nokian Weatherproof, możesz spodziewać się opony o wysokich osiągach na każdą pogodę, dostosowanej do specjalnych potrzeb pojazdów elektrycznych i spalinowych. Opony na każdą pogodę to uniwersalne opony, które radzą sobie przez cały rok, eliminując konieczność zmiany opon na zimowe w okresie zimowym. Możesz również używać tylko jednego kompletu opon przez cały sezon, eliminując konieczność posiadania jednego kompletu opon zimowych i jednego kompletu opon letnich. Mając tylko jeden zestaw, musisz upewnić się, że obracasz opony, ponieważ ten sam zestaw jest używany przez cały rok, a także pojazdy elektryczne mają zwykle wyższy wskaźnik zużycia, co wymaga częstszych obrotów opon.

Więcej informacji na temat opon do pojazdów hybrydowych lub elektrycznych można znaleźć na stronie www.nokiantyres.pl