Return to site

Zmniejsz ryzyko aquaplaningu

opony zimowe

Aquaplaning jest przyczyną wielu wypadków w okresie letnim, kiedy masz nagłe ulewne deszcze. Opony tracą kontakt z nawierzchnią drogi, a aquaplaning jest faktem i kierowca traci kontrolę nad pojazdem. Aby upewnić się, że nie bierzesz udziału w statystykach, musisz podjąć środki ostrożności, aby uniknąć lub ograniczyć zjawisko aquaplaningu podczas jazdy.

 

Aquaplaning zdarza się tylko wtedy, gdy na jezdni jest dużo wody lub podczas jazdy w ulewnym deszczu. Im cięższy deszcz, tym więcej wody będzie znajdować się na powierzchni drogi. Kraje, które mają tendencję do używania opon z kolcami, mają tendencję do większego zużycia i tworzą ślady opon na asfalcie na najbardziej uczęszczanej ścieżce na drodze. Tworzy to miejsce, w którym może gromadzić się woda, co może powodować aquaplaning. Zmiana pasa i powrót na utartą ścieżkę może być przerażająca, na której możesz zmagać się z kontaktem opony z drogą.

 

Aquaplaning zasadniczo ma miejsce, gdy opona traci kontakt z nawierzchnią drogi i rozpoczyna płaszczyznę na warstwie wody, która tworzy się między oponami a drogą. W takim przypadku tracisz kontrolę nad pojazdem, ponieważ nie możesz nim kierować. Aby temu zapobiec, opona będzie musiała wypychać wodę na boki lub przechowywać ją w bieżniku. Masz kilka czynników, które będą miały na to wpływ. Głębokość bieżnika, ponieważ duża głębokość powoduje większą objętość do magazynowania wody i możliwości kierowania wody na boki. Prędkość, ponieważ przy większej prędkości opona ma mniej czasu na wydobycie wody, a następnie projekt bieżnika, w jaki sposób kierowany jest przepływ przez oponę.

 

Aby zapobiec aquaplaningowi, musisz mieć opony, które zawierają najnowsze technologie opon, aby zapobiec aquaplaningowi. Musisz mieć opony letnie premium lub opony na każdą pogodę na lato, wiosnę lub jesień, kiedy pada deszcz. Najnowsze technologie zastosowane w bieżniku poprawią płynność i wykorzystają różne metody wypychania wody na boki i gromadzenia większej ilości wody w bieżniku. Upewnij się, że sprawdzasz głębokość bieżnika opon i wymień opony na nowe, gdy osiągniesz głębokość 4 mm.

 

Zimą możesz doświadczyć slusplaningu, który jest podobny, ale masz warstwę wodnistego śniegu, który opony będą musiały odepchnąć od nawierzchni drogi. Czynniki wpływające na to są takie same, ale aby sobie z tym poradzić, będziesz potrzebować opon zimowych.

 

Ogólnie rzecz biorąc, biorąc pod uwagę jakość i stan opon, upewnij się, że kupujesz opony premium z dobrymi właściwościami w zakresie aquaplaningu, a następnie zmniejsz prędkość podczas jazdy w ulewnym deszczu lub po powierzchniach z dużą ilością zgromadzonej wody. Na koniec upewnij się, że regularnie sprawdzasz głębokość bieżnika opon, aby upewnić się, że przekracza 4 mm, aby można było bezpiecznie jeździć.

 

Więcej informacji na temat opon klasy premium z najnowszą technologią zapobiegającą aquaplaningowi można znaleźć na stronie: www. nokiantyres.pl

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly