Return to site

Opony całoroczne są znacznie lepsze niż opony letnie zimą

 

opony całoroczne

Kiedy masz zimę, a nadal chcesz mieć pewność, że możesz bezpieczniejeździć, będziesz musiał używać opon, które mają homologację zimową. Oponyletnie nie mają homologacji zimowej ani nie są przeznaczone do warunkówzimowych, więc nie można oczekiwać, że sprawdzą się w tych warunkach dobrze, anie będą, ponieważ nie są przeznaczone do takich warunków. Gdy temperatura spada poniżej zera, opony letnie twardnieją. Opony letnie również nie mają wzorubieżnika, aby poradzić sobie z jazdą po lodzie i śniegu. To sprawia, że ​​sąbardzo złym i niebezpiecznym wyborem na zimę.  

Jeśli czujesz, że zimy nie są tak złe, że bez opon zimowych możesz sobieporadzić i nie są one obowiązkowe w kraju, w którym mieszkasz, to oponycałoroczne mogą być dla Ciebie najlepszymi. Ponieważ opony całoroczne mogą być używane przez cały rok, nie musiszmartwić się prognozą pogody. Możesz jeździć równie bezpiecznie latem, jak izimą. To sprawia, że ​​te opony są idealne do warunków, które sąnieprzewidywalne i mogą nie zawsze uzasadniać zmianę na opony zimowe. Jeśli jednak masz prawdziwe warunki zimowe, musiszmieć opony z homologacją zimową, aby być bezpiecznym. W niektórych miejscach jazda bez opon zimowych w warunkach zimowych jest nielegalna.   

Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym w sezonie zimowym mogą wystąpić tylkoniektóre warunki zimowe, a Twój pojazd jest do tego stopnia, że ​​nie możeszbez niego poradzić sobie w okresie, gdy masz śnieg, będziesz musiał zmienić nazimę lub wykorzystać wszystkie -sezonowe opony. Obie opcje są dobre, ale oponycałoroczne mogą być najwygodniejszą opcją. Jeśli prowadzisz samochód o wysokich osiągach i chcesz mieć pewność, że uzyskasz najlepsze osiągi na suchej nawierzchni, możesz nie chcieć używać opony całorocznej przez cały rok. W takich przypadkach możesz nadal używać ich w sezonie zimowym, a opon letnich w okresie letnim.   

W ten sposób uzyskasz najlepszą wydajność latem, a jednocześnie będzieszmieć ochronę zimową w okresie zimowym. Zapewnia to najlepsze całorocznebezpieczeństwo w obliczu zimowych wyzwań i zapewnia optymalne osiągi latem.Kluczem jest to, że jazda po śniegu lub lodzie z oponami letnimi nie jestbezpieczna, więc będziesz musiał znaleźć wygodne rozwiązanie, jak ich uniknąć. Większość ludzi połączy opony letnie z oponami zimowymi, a na zmianę, a niektórzy będą używać opon całorocznych przez cały rok.   

Gdy zmieniasz opony między sezonami, opony są obracane, aby zapewnićzauważalne różnice w zużyciu między przednią i tylną osią. Używając oponcałorocznych, nie zmieniasz już opon, dlatego musisz upewnić się, że opony sązmieniane w ciągu roku w zależności od zużycia i rodzaju pojazdu.   

Więcej informacji na temat opon całorocznych dopuszczonych do jazdy zimąmożna znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/