Return to site

Zadbaj o to, aby Twój samochód był w dobrym stanie przez cały rok

opony

 Jest wielerzeczy, które mogą się nie udać z samochodem w ciągu roku, a serwis zalecanyprzez producenta samochodu może nie wystarczyć. Usługa zalecana przezproducenta opiera się na tym, kiedy pewne części powinny być sprawdzane iwymieniane. Nie obejmuje żadnych nieprzewidzianych lub nieoczekiwanych problemów, które może mieć Twój samochód. Dlatego ważne jest, aby słuchać swojego samochodu, a także odwiedzać serwis samochodowy, gdy czujesz, że coś może być nie tak z samochodem.   

Istnieje wieleprostych czynności konserwacyjnych, które możesz wykonać samodzielnie, a takżewiele szybkich kontroli, w których może Ci pomóc stacja serwisowa. Na przykładszybki serwis może szybko ocenić krytyczne części i funkcje samochodu, abyzapewnić, że samochód jest w dobrym i bezpiecznym stanie jazdy. Tutaj znajdziesz ekspertów, którzy przyglądają się Twojemu samochodowi i oceniają części. Poinformują Cię, czy Twoje amortyzatory, hamulce i opony są w dobrymstanie. Poinformują Cię również o konieczności uzupełnienia lub wymiany płynówlub lamp. Jest to idealne rozwiązanie przed przeglądem technicznym lub jeśli planujesz dłuższą podróż i oczywiście zawsze wtedy, gdy czujesz, że coś może być nie tak.   

Jedną z rzeczy,które zawsze powinieneś sprawdzić, jest to, czy wszystkie światła wokółsamochodu działają. Po drugie, należy zawsze sprawdzać opony i upewnić się, żenie mają żadnych nacięć lub pęknięć, a głębokość bieżnika przekracza 4 mm.Jeśli zbliżasz się do 4 mm, być może nadszedł już czas na zmianę, aby upewnić się, że masz dobre właściwości, jeśli chodzi o hamowanie i zapobieganie akwaplanacji.   

Jeśli twoje oponynie są bezpieczne w prowadzeniu, sprawi to, że cały samochód stanie sięniebezpieczny. Dlatego musisz dbać o swoje opony zimowe i wymieniać je,gdy się zużyją, na zimowe, gdy zbliża się zima, a po sezonie zimowym ponowniena opony letnie. Częścią tego jest sprawdzenie ciśnienia woponach; jeśli masz niewłaściwe ciśnienie w oponach, wpłynie to na Twojąwydajność. Niskie zużycie opon zwiększa zużycie i zwiększa zużycie paliwa, więcmoże to być kosztowny błąd, a także niebezpieczna praktyka.   

Dbanie o całypojazd i opony zawsze poprawi osiągi i bezpieczeństwo podczas jazdy. Ciągłakonserwacja powinna zawsze być priorytetem, a jedyne pytanie powinno brzmiećjak często. Aby zoptymalizować żywotność opon, należy je obracać. Wybierającopony premium przy zakupie nowych opon, będziesz w stanie wydłużyć żywotność opony, obniżyć zużycie paliwa i poprawić bezpieczeństwo. Opony będą również bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ Twój pojazd będzie emitował mniej dwutlenku węgla.     

Więcej informacjina temat konserwacji i testów stanu można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/ 

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly