Return to site

Wybierz najwyższej jakości opony bez kolców jako opcję opon zimowych

opony zimowe

Kiedy musisz wybrać opony zimowe, zasadniczo masz kilka opcji w zależności od tego, gdzie mieszkasz. W Niemczech i Polsce opony z kolcami są zakazane, więc pozostaje Ci opony bez kolców i opony całoroczne z homologacją zimową. W innych krajach Europy Środkowej opony z kolcami są dozwolone, więc masz 3 opcje opon. W krajach skandynawskich opony całoroczne nie są sprzedawane, ponieważ warunki pogodowe sprawiają, że stosowanie lub dedykowane opony zimowe są tak ważne, że są preferowane. Na południu Europy możesz w ogóle nie potrzebować opon zimowych i możesz jeździć z oponami letnimi przez cały rok, ponieważ nie spotkasz się z żadną zimową pogodą.

 

Zasada jest taka, że ​​jeśli będziesz jeździć w warunkach zimowych, musisz mieć opony, które są dopuszczone do użytku zimowego. Nie próbuj jeździć na oponach letnich w warunkach zimowych, ponieważ nie są one bezpieczne, ponieważ nie zapewniają wystarczającego tarcia na śniegu i lodzie. W niskich temperaturach opony letnie stają się twarde, co zmniejsza ich tarcie, a wzór bieżnika nie jest zoptymalizowany pod kątem śniegu i lodu. To sprawia, że ​​są one bardzo niebezpieczne do jazdy zimą, ponieważ nawet w niskich temperaturach na suchej nawierzchni są gorsze od opon zimowych.

 

Przy wyborze opon europejska etykieta opon zwykle zawiera wiele cennych informacji, niestety tak naprawdę nie jest przeznaczona dla opon do użytku w warunkach zimowych, kiedy chcesz zobaczyć przyczepność na lodzie, a nie na mokrej nawierzchni. W przypadku opon letnich może to dostarczyć cennych informacji, ponieważ zdecydowanie zależy Ci na dobrej przyczepności na mokrej nawierzchni, tak aby uzyskać krótką drogę hamowania. Ponadto chcesz mieć pewność, że kupujesz opony o niskim oporze toczenia, ponieważ zapewni to mniejsze zużycie opon i ich dłuższą żywotność. Zapewnia również niższe zużycie paliwa. Oba te rozwiązania pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę, a gdy wybierzesz opony, które nie są najwyższej jakości, opór toczenia będzie wysoki, a wszelkie oszczędności poczynione na etapie zakupu zostaną utracone przez cały okres użytkowania opon i utkniesz z oponami, które są mniej bezpieczne.

 

Jeśli chodzi o wybór najlepszych opon bez kolców, możesz sprawdzić testy opon w magazynach motoryzacyjnych lub prasie wieczornej lub znaleźć je w Internecie. Ważne jest, aby upewnić się, że są bezstronni, aby można było zobaczyć obiektywny obraz ich wyników. W przypadku opon zimowych zawsze chcesz mieć pewność, że dobrze sprawdzą się na śniegu, lodzie i błocie pośniegowym. Muszą mieć świetną przyczepność na tych powierzchniach. Ponieważ nie mają metalowych kołków, które pomagają zapewnić przyczepność, będą musiały polegać na wzorze bieżnika, lamelach bieżnika oraz mieszance gumowej i jej dodatkach. To połączenie tych czynników określi ich jakość. Opony premium będą miały lepszą technologię opon i długą historię rozwoju i testów, aby osiągnąć doskonałe wyniki.

 

Więcej informacji na temat najwyższej jakości opon bez kolców można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly