Return to site

Używaj tych samych wymiarów opon letnich, co opon zimowych

opony zimowe

Rozmiar opon powinien być taki sam dla opon zimowych i letnich. Wymiar jest ustalany przez producenta samochodu jako optymalny wymiar, dla którego samochód jest zaprojektowany. Jest to wymiar używany do wszystkich testów bezpieczeństwa i wydajności, więc jeśli zmienisz wymiar, zmienisz również zachowanie samochodu oraz że niektóre odczyty z kluczowych instrumentów mogą być nieprawidłowe. Dotyczy to przynajmniej licznika kilometrów i prędkościomierza.

Jeśli wolisz mieć w samochodzie inny wymiar opon letnich ze względu na bardziej sportowy wygląd, spróbuj skompensować mniejszy wymiar wysokości z większą obręczą, aby uzyskać taki sam wymiar całkowity. Jeśli chcesz założyć bardzo szerokie opony, upewnij się, że pasują one do sterówki, a ruch podczas skręcania nie jest ograniczony. Zawsze dobrze jest omówić to z ekspertami w swoim sklepie oponiarskim, aby uzyskać ich porady na temat możliwych zmian.

Jeśli masz opony zimowe 225/50R17, to powinieneś zmienić 225/50R17 opony letnie i nie próbować odchylać się od niższego wymiaru wysokości przy tej samej feldze, więc 225/45R17 nie byłby dobrą zmianą, ponieważ wymiar zewnętrzny, tj. obwód byłby mniejszy, co powodowałoby, że każdy obrót powodowałby mniejszą odległość w porównaniu z pierwotnym wymiarem. Dlatego licznik kilometrów i prędkościomierz będą wskazywać nieprawidłowy odczyt.

Zmień opony na letnie pod koniec zimy i gdy nadejdzie wiosna, a pogoda się nie zmieni. Jeśli masz opony z kolcami, zmiana na opony letnie jest podyktowana zarówno warunkami pogodowymi, jak i ograniczeniami dat, które wskazują na ostatni dzień, w którym możesz używać opon z kolcami na wiosnę i kiedy trzeba zakończyć wymianę. Jest to jednak uwarunkowane tym, że nie ma warunków zimowych, w których należałoby dokonać zmiany. Nadal możesz używać opon zimowych, o ile masz warunki zimowe.

Jeśli uważasz, że jest szansa na powrót zimy, warto zaczekać z przebraniem, aż pomyślisz, że zima minęła na dobre. Im bardziej jesteś zależny od swojego samochodu w codziennym transporcie, tym dłużej prawdopodobnie będziesz chciał czekać, aby nie utknąć w sytuacji, gdy masz opony letnie w samochodzie, a ulice pokryte są śniegiem. Opony letnie są niebezpieczne w użytkowaniu w warunkach zimowych, ponieważ nie będą w stanie zapewnić wystarczającej przyczepności, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Manewrowanie pojazdem na drogach może być również niezgodne z prawem, gdy nie ma się opon odpowiednich do obowiązujących warunków. Upewnij się, że zmieniasz opony na letnie, ale zrób to wtedy, gdy będzie to bezpieczne.

Więcej informacji na temat różnych rozmiarów opon letnich można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly