Return to site

Różne opony o doskonałej przyczepności na śniegu i lodzie

 

opony zimowe

Chcesz mieć pewność, że opony zimowe zapewniają doskonałą przyczepność na śniegu ilodzie. Jest to zazwyczaj kluczowy element różnicujący dobre i złe oponyzimowe. Opony z kolcami często mają najlepsze właściwości w takich warunkach,ponieważ zapewniają doskonałą przyczepność na lodzie, podczas gdy na śniegu,zarówno opony bez kolców, jak i te z kolcami mają dość podobne właściwości.Jednak obecnie nowe opony bez kolców mogązapewnić doskonałą przyczepność również na lodzie dzięki innowacjom w zakresiemieszanki gumowej i projektu wzoru bieżnika. Opony bez kolców nie mają kolców,więc aby uzyskać te właściwości, będą musiały polegać na właściwościachbieżnika.  

Dziś jedyną alternatywą nie są już opony z kolcami, które zapewniajądoskonałą przyczepność na śniegu i lodzie. W dzisiejszych czasach opony bezkolców są tak dobre, że opony bez kolców mogą w tym konkurować. Tak więc wybórstaje się bardziej zależny od osobistych preferencji ludzi. Niektórzy woląopony z kolcami, ponieważ czują, że są bezpieczniejsze i zapewniają lepsząprzyczepność. Często myślą, że opony bez kolców nie są tak naprawdę oponamizimowymi, ponieważ nie mają kolców.   

Inni natomiast zastosowali już opony bez kolców i zrozumieli, że mogą onemieć podobne osiągi zimą jak opony z kolcami. Mają też inne zalety, ponieważnie ma takich samych ograniczeń w ich stosowaniu, jak w przypadku opon zkolcami. Opony bez kolców mogą być używane we wszystkich krajach i nie mająograniczeń dat dotyczących tego, kiedy można z nich korzystać, dzięki czemuzmiana opon zimowych i z powrotem jest mniej skomplikowana. Nadal musiszzmienić, ponieważ opony bez kolców są przeznaczone do warunków zimowych i będą się szybciej zużywać w ciepłych warunkach letnich.   

Zarówno opony bez kolców, jak i opony z kolcami to tak zwane oponydedykowane, wymagające posiadania zestawu opon letnich na cieplejsze pory roku.Więc nawet jeśli wybierzesz opony bez kolców, nie są one przeznaczone docałorocznego użytku. Niektóre opony są dopuszczone do użytku zimowego, alenadają się również do użytku letniego; są to tak zwane opony całoroczne. Będądziałać jak opony zimowe, gdy temperatura spadnie i będziesz mieć zimowewarunki. Zachowają się jak opony letnie podczas jazdy wcieplejszych warunkach. Hybrydowy bieżnik poradzi sobie w obu warunkach. Dzięki temu są bardzo elastyczne i zawsze masz bezpieczne opony w swoim pojeździe, nawet w przypadku bardzo nagłych zmian pogody i temperatury.   

Opony całoroczne mogą być używane przez cały rok bez względu na warunkipogodowe, dzięki czemu można całkowicie zignorować prognozy pogody. Nie będąjednak tak dobre, jak najlepsze opony zimowe, ponieważ są to opony hybrydowe imuszą obejmować szeroki zakres właściwości. Są one jednak zatwierdzone doużytku zimowego, więc mają taką samą homologację jak opony zimowe, co czyni jebezpiecznym wyborem.   

Więcej informacji na temat opon bez kolców i opon z kolcami, któreświetnie sprawdzają się na śniegu i lodzie, można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/ 

 

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly