Return to site

Opony całoroczne do SUV-ów z homologacją do użytku zimowego

opony calocroczne

Koncepcja opon całorocznych zakłada, że ​​są to opony całoroczne. Dlatego są stworzone do pracy na zaśnieżonych i śliskich drogach zimą tak samo dobrze, jak na mokrych lub suchych drogach letnich, a jednocześnie zapewniają wysokie osiągi i bezpieczeństwo. Nie jest to łatwe do osiągnięcia i musisz polegać na połączeniu doskonałej mieszanki w połączeniu z konstrukcją bieżnika i lameli, która poradzi sobie w różnych warunkach pogodowych.

SUV-y, podobnie jak inne pojazdy poruszające się po drogach publicznych, będą musiały mieć opony zatwierdzone do użytku zimowego, jeśli będą używane w warunkach zimowych. Cięższe pojazdy są jeszcze bardziej zależne od dobrej przyczepności, aby mogły się zatrzymać bez poślizgu na śliskich zimowych nawierzchniach. Nie wystarczy z wytrzymałymi oponami do SUV-ów, które nie zostały zatwierdzone do użytku zimowego, ponieważ są wtedy produkowane na warunki letnie, a gdy temperatura spada, twardnieją obracają się i działają jak krążek hokejowy na lodzie, czyli po prostu ślizgają się bez przyczepności lub przyczepności.

Na rynku dostępnych jest kilka różnych opon całorocznych do SUV-ów i musisz upewnić się, że wybrałeś te, które są zatwierdzone do użytku zimowego i mają symbol płatka śniegu (3PMSF). Jeśli nie są zatwierdzone do użytku zimowego, są to w zasadzie tylko opony letnie. Zdolność do radzenia sobie ze śniegiem, błotem pośniegowym i lodem w bezpieczny i kontrolowany sposób wymaga przejścia rygorystycznych testów w celu uzyskania zatwierdzenia. Nie wystarczy mieć opon z oznaczeniem M + S, ponieważ nie oznacza to, że są one dopuszczone do użytku zimowego, to jedynie wskazanie, że bieżnik radzi sobie z ciałami stałymi, takimi jak błoto i śnieg, bez utknięcia w bieżniki i obniżają wydajność.

Opony SUV mają zwykle ścianki boczne wzmocnione aramidem, które chronią je i zapobiegają uszkodzeniom opon przez ostre kamienie lub przedmioty. Dzieje się tak, jeśli wybierzesz jedną z dwóch oferowanych przez Nokian Tyres, czyli Nokian Seasonproof i Nokian Weatherproof. Nokian Seasonproof to najnowszy dodatek do gamy i są one dostępne zarówno dla samochodów osobowych, jak i SUV-ów. Ponieważ oba są dopuszczone do użytku zimowego, mogą być używane przez cały rok.

Nokian Tyres jest dobrze znana z produkcji najwyższej klasy opon zimowych, a ponieważ są one produkowane i testowane w krajach skandynawskich, są testowane w bardzo zmiennych warunkach pogodowych. Jeśli uważasz, że opony całoroczne do SUV-ów byłyby najlepszym rozwiązaniem dla Twojego SUV-a, to nowe Nokian Seasonproof zapewni Ci jedne z najlepszych z najnowszych innowacji zintegrowanych z profilami bieżnika i lameli, a także zapewni jedne z najlepszych dochodzi do doskonałej harmonii wydajności i bezpieczeństwa. Nie będziesz musiał martwić się prognozą pogody, ale musisz zmierzyć głębokość bieżnika i upewnić się, że obracasz opony, gdy różnica między przednimi a tylnymi oponami wynosi 2-3 mm.

Więcej informacji na temat opon całorocznych do SUV-ów z homologacją zimową można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/