Return to site

Opcje opon zimowych do samochodów elektrycznych

opony zimowe

Jeśli szukasz nowego kompletu opon zimowych do swojego samochodu elektrycznego lub hybrydowego, masz dwie dobre opony zimowe premium bez kolców i jedną z kolcami. Masz również opony na każdą pogodę, które, jeśli są z homologacją na zimę, mogą być używane przez cały rok, zapewniając bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych. Jest to idealne rozwiązanie dla obszarów, które mogą nie gwarantować stosowania dedykowanych opon zimowych ze względu na ograniczony czas rzeczywistego śniegu.

 

Nokian WR D4 to opony zimowe, które mają wszechstronne zastosowanie i zostały zaprojektowane z myślą o bezpiecznej i zrównoważonej jeździe po mokrych i zaśnieżonych drogach. Skutecznie zapobiegają również błocie pośniegowym i aquaplaningowi podczas jazdy w mokrych warunkach. Bieżnik przypominający strzałkę zapewnia oponom kontrolowane sterowanie w zrównoważony sposób i pewną przyczepność w warunkach zimowych. Bloki i lamele bieżnika mają zaprojektowany kształt i precyzyjną rolę, aby zapewnić doskonałą przyczepność i właściwości jezdne podczas jazdy. Lamele sztywnego żebra pośrodku nie biegną na całej szerokości, co poprawia precyzję i sprzyja kontrolowanemu sterowaniu. Aby zapewnić przyczepność bez kolców, używają mieszanki gumowej Nokian Twin Trac Silica, która zawiera naturalny kauczuk, krzemionkę i olej rzepakowy, co zapewnia najwyższą przyczepność na śniegu i mokrej nawierzchni. Mają niski opór toczenia, dzięki czemu nadają się również do samochodów elektrycznych. Pozwala to na pokonanie większej odległości na każdym ładowaniu. Zużycie opon jest również mniejsze.

 

Następnie masz Nokian Hakkapeliitta R3, które również są bez kolców, stworzone z myślą o nordyckich warunkach zimowych. Dzięki nim uzyskujesz najlepszą przyczepność na śniegu i lodzie. Zawierają cząsteczki przyczepności krio-kryształu 3 na bazie biotechnologii, które tworzą strukturę powierzchni bieżnika podobną do papieru ściernego, co zapewnia oponom bardzo dobrą przyczepność na lodzie. Jeśli chodzi o śnieg, lubią, że opony z kolcami wykorzystują zaprojektowany wzór bieżnika, który zapewnia dobrą przyczepność na śniegu i zapobiega przywieraniu śniegu do bieżnika podczas jazdy.

 

Jeśli zamiast tego wolisz opony z kolcami, najlepszym wyborem jest Nokian Hakkapeliitta 9, która ma technologię podwójnych kolców, aby zapewnić najlepszą przyczepność zarówno do hamowania, jak i przyspieszania, ale także podczas jazdy na zakrętach oraz podczas przejeżdżania po oblodzonych i zaśnieżonych drogach. Ma również niskie zużycie paliwa i niski poziom hałasu. Dzięki niskim oporom toczenia nadają się również do samochodów elektrycznych. Opony z kolcami mogą nie być dozwolone wszędzie, więc musisz sprawdzić lokalne przepisy, aby dowiedzieć się, jakie opony można stosować w Twojej okolicy.

 

W przypadku opon na każdą pogodę masz Nokian Weatherproof, które są zatwierdzone do użytku zimowego i zapewniają doskonałe bezpieczeństwo i trwałość przez cały rok. Opony te świetnie sprawdzają się w obszarach, w których zimy nie są tak długie i spójne, że wymagałoby to użycia dedykowanych opon zimowych. Dzięki tym oponom masz pewność, że nawet jeśli nadejdzie zima, będziesz mieć opony, które sobie z nią poradzą, a jednocześnie opony, które poradzą sobie z zimową pogodą.

 

Więcej informacji na temat opon zimowych, które można również stosować w samochodach elektrycznych, można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly